Wykończenie mieszkania

Jak tanio wyremontować mieszkanie?

Mariusz Teter
lis 3 2016

Koszt remontu

Remont mieszkania będzie związany z tym, że poniesiemy oczywiście znaczące koszty. Okazuje się, że odpowiednie przygotowanie może zmniejszyć wydatki i sprawi, że remont będzie łatwiejszy dla nas i stanie się komfortową inwestycją. Zatem jeśli będzie nam zależeć na tanim oraz efektywnym remoncie powinniśmy sobie dokładnie analizować wydatki oraz sporządzić szczegółowy plan prac do wykonania. Dobry plan może zminimalizować koszty o kilkanaście, a niekiedy może nawet o kilkadziesiąt procent. Dokładny kosztorys remontu każdego pomieszczenia będzie można przygotować sobie w kilka minut przy użyciu specjalnych kalkulatorów.

Dobry plan prac remontowych

Plan prac remontowych jakie chcemy wykonać należy rozpocząć długo przed rozpoczęciem jakichkolwiek innych działań. Uwzględnijmy dokładnie zakres prac i określmy jakie materiały są dla nas najlepsze, co chcemy wykorzystywać. Dobrze będzie ocenić jak wyglądać będą poszczególne etapy prac do wykonania. Pomogą nam w tym oczywiście specjalne dedykowane kalkulatorów. Dzięki nim ten plan będzie bardzo szczegółowy a tym samym ryzyko będzie mniejsze gdy chodzi o jakieś nieprzewidziane koszty.

W planie remontu trzeba sobie określić jakie prace wykonamy samodzielnie, a do których chcemy wzywać ekipę. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie listy zakupów obejmujących meble a także inne elementy wyposażenia. Jeśli chcemy zmniejszyć koszty można się zastanowić czy mamy takie meble, które można odnowić. W ofertach handlowych znajdziemy tanie i eleganckie okleiny, które pozwolą nam odrestaurować niektóre zniszczone meble. Czasami będzie to okazja na minimalizowanie kosztów.

Samodzielne prace remontowe, a wyspecjalizowana ekipa

Określenie zakresu prac do wykonania samodzielnie będzie bardzo ważny. Dzień pracy fachowca może kosztować nawet kilkaset złotych. Dlatego jeśli uda się nam coś samodzielnie wykonać to dobrym sposobem będzie można obniżyć koszty inwestycji. Praktycznie każdy będzie potrafił samodzielnie pomalować pokój. W ten sposób można za każdy metr malowania oszczędzić do 10 złotych za metr kwadratowy. Takie działania z pewnością zostawią w naszej kieszeni pewną ilość gotówki. Jeśli nie potrafimy albo nie chcemy wykonywać jakieś pracy samodzielnie warto poświęcić trochę czasu na odnalezienie dobrych i tanich fachowców.

Aranżacja wnętrz

Nie poleca się szukania na zasadzie pierwszy lepszy, ponieważ taki pośpiech może nam narobić więcej problemów niż pożytku i potem będzie trzeba wszystko poprawiać. Jeśli chcemy nam zależeć na czasie i będziemy oczekiwać szybkiej pracy od ekipy to niestety będzie się to wiązało z wyższymi niekiedy nawet o 30% kosztami. Warto te kwestie brać pod uwagę, ponieważ tak naprawdę w ten prosty sposób możemy trochę zaoszczędzić i wiele tak naprawdę zależy od naszych możliwości finansowych i oczekiwań, co do wyposażenia mieszkania.

Udostępnij