Torebki damskie idealne na podróż

Piotr Romanowski
cze 7 2017

Torba damska na podróż

Każda podróż to konieczność zabrania ze sobą najpotrzebniejszego bagażu. Im dłuższa podróż, tym więcej bagażu trzeba ze sobą mieć, co najczęściej oznacza wielką walizkę lub torbę podróżną. Niezależnie od skali wyjazdu potrzebna będzie też jakaś podręczna torba na rzeczy potrzebne na teraz, czyli na bagaż podręczny. Taka torba powinna być poręczna, funkcjonalna i wytrzymała. Jak wybrać najlepszy model? 

Dowiedz się więcej na temat damskiej galanterii na stornie: 

Torby skórzane damskie

Wielkość torebki podróżnej

Bagaż podręczny zazwyczaj jest taki sam niezależnie od podroży, ponieważ są to rzeczy potrzebne zawsze i wszędzie, które musimy mieć pod ręką w każdej chwili. Dlatego zamiast zastanawiać się, co będziemy przewozić, trzeba się zastanowić, w jakich warunkach będzie się to odbywało. Nasza podróż będzie inaczej wyglądała w samochodzie prywatnym, inaczej w pociągu, a jeszcze inaczej w samolocie. W naszej torbie będziemy chcieli mieć w odpowiednich przegródkach telefon, portfel, ładowarkę i powerbank, coś o zjedzenia, butelkę wody, chusteczki higieniczne i podobne rzeczy. Do torby oczywiście nie będziemy pakować zbyt dużo i ważniejsze jest tutaj, by wszystko było odpowiednio dostępne. Nie chodzi nawet o to, by torba nie była przepakowana, bo odpowiednia torba sobie z wszystkim poradzi, ale niewygodnie będzie coś takiego nosić.

Najważniejsza kwestia to przepisy odnośnie bagażu podręcznego. Jest to sprawa ważna na pokładzie samolotu, ponieważ przekroczenie wytycznych danej linii lotniczej spowoduje po prostu, że nie zostaniemy z naszą torbą wpuszczeni na pokład. Najpopularniejszy w naszym kraju przewoźnik pozwala nam wejść na pokład samolotu z torbą nie większą niż 350x200x200, więc jeśli planujemy loty, trzeba się zmieścić w tych wytycznych.

Cechy szczególne torby

Torebki podręczne na czas podróży nie muszą wcale być jakieś specjalne. Przede wszystkim, powinny się w nich pojawić solidne zapięcia oraz wygodne paski na ramię. Chodzi o to, by nikt nie był w stanie dostać się do zawartości naszej torebki i by nikt nam jej nie zerwał. Do tego jeszcze torba musi mieć odpowiednie przegródki, by w tłoku czy w pospiechu nie trzeba było przekopywać jej całej zawartości w poszukiwaniu jednej rzeczy. Z kolei materiał wykonania musi być na tyle solidny, by przepchanie się przez tłum nie skończyło się porozrywaniem naszej torby. Łatwość w czyszczeniu też jest dużą zaletą.

 

Udostępnij