Radzimy, jaką wybrać walizkę i torbę podróżną

Mariusz Teter
cze 20 2017

walizka na podróż

Wybór walizki nie będzie prostą sprawą mimo, że wydaje się inaczej. Jaki bagaż będzie trzeba zabierać na urlop? Razem ze specjalistami, którzy tym się zajmują musimy podpowiedzieć jak taką walizkę wybrać. Wiadomo, że musi być ona lekka, pojemna. Oczywiście ważna będzie także jej należyta trwałość. Wśród podróżnych najbardziej popularne są walizki, które wykonuje się z poliwęglanu, który jest odporny na uszkodzenia. Dobrze będzie, gdy znajdzie się w walizce miejsce na szyfrowy zamek, dodatkowo bardzo ważne są także kółka, które muszą gwarantować wygodne prowadzenie walizki. Nie stawia się na dwa kółka, ale cztery, dzięki którym najcięższy bagaż pociągniemy jedną ręką.

Więcej informacji o torbach podróżnych znjadizesz na: www.duma-lasu.pl

Mieliśmy już możliwość testować różnorakie walizki i dlatego łatwiej nam podpowiedzieć jak wybrać konkretny produkt. Jeśli chcemy mieć mniejszy bagaż podręczny można postawić na walizkę, która będzie mobilna i także dobrze się będzie prezentować.

Jakie cechy ma dobra walizka?

Pojemna

Walizka musi być odpowiednio pojemna, by w środku dało się wszystko zmieścić. Komora główna powinna mieć paski, które mają za zadanie trzymać ubrania. Można mieć mniejsze kieszonki, które pozwolą schować bieliznę. Na wyjazd służbowy dobra będzie walizka ze specjalnym miejscem na garnitur jako ochronę przed wygnieceniem. W wielu modelach można zwiększyć albo też zmniejszyć komorę przez specjalny zestaw suwaków.

Trwała

Nie będzie to walizka tekstylna, która nie zalicza się do opcji trwałych. Lepiej będzie zapłacić nieco więcej ale mieć taką walizkę, która wykonywana będzie z materiałów takich jak poliwęglan, termoplastyk czy nylon. Skóra naturalna to szlachetny i elegancki materiał, który jest odporny na zniszczenie. Przy zakupie warto sprawdzić także czy koła walizki są solidnie wykonane. Dobrze będzie, gdy walizka ma kilka lat gwarancji.

Wygodna

Dobra walizka musi być wygodna i to uzależnione będzie od tego czy jest ciężka czy lekka, czy ma wygodną rączkę, czy kółka są tam solidne i będzie można bez większych problemów prowadzić taką walizkę. Najwygodniejsza opcja jak się wydaje to cztery kółka. Na pewno warto będzie już w sklepie sprawdzić czy dana walizka będzie wygodna w manewrowaniu.

Zabezpieczona

Walizka powinna stawiać opór, gdy niepowołane osoby będą chciały do niej zajrzeć. Dlatego jakiś zabezpieczający zamek jest ważnym elementem, najlepiej będzie, gdy mamy specjalny zamek TSA, który mogą otwierać służby celne bez niszczenia walizki. kontrolę mogą one przeprowadzić nawet niszcząc walizkę, dlatego właśnie ten zamek jest dla nas element zabezpieczającym.

 

Udostępnij