Poradnik

Mała łazienka w bloku lub domku jednorodzinnym.

Mariusz Teter
lis 3 2016

Gustowna łazienka

Mieszkanie w bloku lub mały domek jednorodzinny charakteryzują się małym metrażem i ciekawymi rozwiązaniami przestrzennymi, które jednak bardzo często kończą się oszczędnością na wielkości łazienek. Jednak współcześni dekoratorzy wnętrz potrafią i tutaj zaskoczyć ciekawymi aranżacjami, które zachwyca najbardziej wybredną osobę.

Wykorzystanie przestrzeni

Mała łazienka przeważnie pozbawiona jest okien, ale na szczęście nowoczesna technologii daje nam mnóstwo ciekawych pomysłów związanych z oświetleniem, które staja się prawdziwą ozdobą całego wnętrza. Jeśli zatrudnimy do pomocy odpowiedniego fachowca i starannie wszystko przemyślimy, to można uzyskać wiele niebanalnych i niezawodnych sposobów na efekt który powali na kolana największego estetę. Może się okazać, że łazienka stanie się najładniejszym i najbardziej przytulnym pomieszczeniem w całym domu, pomimo swoich niewielkich przestrzeni.

Jeśli poszukujesz ciekawych płytek ceramicznych,  sprawdź ofertę sklepu internetowego MODNALAZIENKA na płytki Equipe. Więcej dowiesz się na https://modnalazienka.pl/category/plytki-60?manufacturer=135 >>

Jak to zrobić?

W małych łazienkach królują prysznice, niezmiernie rzadko można w nich spotkać wanny z prostego powodu – zajmują one więcej miejsca. Natomiast w temacie brodzików i kabin prysznicowych mamy taki wybór, że przy ich wyborze można dostać zawrotu głowy. Zachwycają swoimi kolorami, kształtami, ekstrawaganckimi wzorami i niebanalnymi rozwiązaniami technicznymi. Można kupić naprawdę luksusową kabinę prysznicową z masażem, z radiem i wieloma innymi udogodnieniami, na które klienci często się kuszą. Do tego dodajmy mnóstwo modeli wyszukanych baterii do kabin prysznicowych, a całość stanie się naprawdę efektowna.

Urządzenie łazienki

Nowoczesna łazienka

Dużo osób decyduje się także na połączenie wanny z prysznicem, nie potrafiąc obyć się bez możliwości długich kąpieli w piance. Mamy do dyspozycji w sklepach sporo modeli połączeń wanny z prysznicem, co daje możliwość oszczędności miejsca i komfort korzystania z obu opcji. Wanna jest łatwa w obudowie i fachowiec nie będzie miał z tym żadnego problemu. Niestety w małej łazience bardzo szybko można stworzyć bałagan jeśli czegoś nie schowamy czy nie odłożymy na swoje miejsce.

Tutaj każda szafka i półka musi być przemyślana, aby ułatwić porządkowanie rzeczy. Wykorzystać można każdą przestrzeń – pod umywalką, obok muszli klozetowej, wanny i prysznica, tak by ładnie uporządkować przybory higieniczne, kosmetyki i detergenty.

Udostępnij