Dobra firma budowlana

Przygotowanie makijażu z użyciem kosmetyków mineralnych

Mariusz Teter
maj 30 2017

makijaż z kosmetykami mineralnymi

Kosmetyki mineralne stają się coraz popularniejsze, ponieważ są delikatne dla skóry i nie powodują reakcji alergicznych. Trzeba jednak pamiętać, że kosmetyki mineralne nakłada się w sposób specyficzny i dla wielu pań jest to przynajmniej na początku dość spore wyzwanie. Nie należy się jednak tego faktu przesadnie bać, ponieważ fakt hipoalergiczności kosmetyków tego typu oraz to, że są w stanie leczyć stany zapalne na skórze, to bez wątpienia zalety warte nauczenia się trochę innej metody nakładania makijażu. Co więcej, kosmetyki mineralne często dają efekt wyraźnie lepszy od tego, co do zaoferowania mają nam kosmetyki tradycyjne. Jak się do tego zabrać?

Najważniejsze kwestie

Trzeba zawsze pamiętać, że kosmetyki mineralne mają sypką konsystencję, co oznacza, że zawsze istnieje ryzyko ich osypywania się. Nie oznacza to oczywiście, że do ich nakładania od razu potrzeba jakiejś nadludzkiej sprawności. Wystarczy tylko przestrzegać zasady, że pędzel nabierający kosmetyk nigdy nie powinien być wkładany bezpośrednio do pojemnika z kosmetykiem. Zawsze trzeba go odrobinę odsypać do jakiejś miseczki czy na talerzyk i nabierać go właśnie stamtąd. Trzeba też zawsze delikatnie strzepywać kosmetyki mineralne z pędzla, by usuwać ich nadmiar. Zaniechanie tej czynności doprowadzi do pojawiania się na skórze smug. Zamiast sypać od razu dużo kosmetyku, lepiej jest kilkakrotnie powtórzyć aplikację.

Kolejna kwestia to konieczność unikania efektu maski. Kosmetyki mineralne w znacznie mniejszym stopniu straszą nas tym ryzykiem, ale jest ono cały czas obecne. Dlatego najlepiej jest działać za pomocą cienkich warstw, które zabezpieczą nas przed nagromadzeniem się zbyt dużej ilości kosmetyku w jednym miejscu. Takie podejście jest też zalecane dlatego, że nasza cera będzie powoli zmieniała kolor i można będzie zatrzymać swoje wysiłki w momencie uzyskania pożądanego efektu.

Nakładanie pudru

Puder mineralny i puder klasyczny są dość podobne, ale różni je konsystencja. Puder mineralny jest zdecydowanie lżejszy i mniej lepki, dzięki czemu nie grozi nam zamkniecie porów. Wadą tej sytuacji jest większa trudność w jego prawidłowym nakładaniu. Żeby sobie z nim dobrze poradzić, trzeba wybrać odpowiedni pędzel. Do wyboru mamy klasyczny flat top lub kabuki, chociaż oczywiście są też inne pędzle, rzadziej jednak stosowane.

Flat top jest pędzlem stosunkowo gęstym i oferuje nam dobre krycie od puszystego i zaokrąglonego pędzelka kabuki. Kabuki jest przeznaczony przede wszystkim dla osób o skórze bardzo wrażliwej, ale dzięki temu faktowi może być wykorzystywany z praktycznie każdym rodzajem cery. Sama zmiana pędzla jednak nie wystarcza, a do tego trzeba mieć na uwadze fakt, że kabuki i flat top mogą być też używane do nakładania zwykłych kosmetyków.

Nakładanie pudru trzeba zacząć od nawilżenia skóry specjalnym kremem nawilżającym. Trzeba mu pozwolić na wchłonięcie się. Przed nałożeniem właściwego pudru, jeśli chcemy mieć pewność, że cera pozostanie matowa lub że nie będzie się przetłuszczać, możemy dodatkowo nałożyć puder transparentny. Puder każdego rodzaju trzeba w skórę wcierać, a nie sypać na nią. Jest to ważne, ponieważ tylko w ten sposób połączy się z kremem.

Aplikacja kosmetyków na mokro

Jeśli potrzebna jest nam grubsza warstwa kosmetyku i lepsze krycie większych problemów na skórze, należy wykonać aplikację kosmetyku na mokro. Robi się to poprzez nałożenie na pędzel odrobiny wody, hydrolatu lub wody termalnej, najlepiej przy pomocy atomizera. Tak zwilżony pędzel znacznie ułatwi nakładanie większej ilości kosmetyku, ale trzeba uważać z kolorystyką, ponieważ zwilżone kosmetyki mineralne zawsze mają ciemniejszy odcień.

Zobacz więcej na: mineralnelodz.pl

Udostępnij